PNWM 30.03-03.04.2023

Nasz nowy Projekt PNWM

Niemcy Polska Ukraina

Nasz projekt ” W rytmie Rock’n’ Rolla” realizowany przy Wsparciu PNWM    www.pnwm.org zakłada realizację warsztatów tanecznych czyli codziennych treningów z trenerami. Celem projektu jest doskonalenie i rozwijanie umiejętności tanecznych, poznanie nowych technik tanecznych, ale również poznanie siebie nawzajem. W trakcie zajęć tanecznych każdy uczestnik może oddać się fantazjom w tanecznych improwizacjach. W terminie 30.03-03.04.2023 odbędą się warsztaty taneczne pod okiem trenerów z Polski, Niemiec i Ukrainy, a na zakończenie pokaz nabytych umiejętności.

Kluby Rock 'n’ Rolla  z Niemiec – RRC Speyer e.V.  tancerze z Charkowskiej Federacji Rock 'n’ Rolla Akrobatycznego oraz tancerze z naszego stowarzyszenia SKT Mega Dance wezmą udział w spotkaniu młodzieży w WOSiR Drzonków.

 

Planujemy wspaniałe warsztaty oraz wspólne treningi które wzmocnią nasza przyjaźń !NA WWW 3 kraje

Logo_PNWM_POZIOM_JPG__z_dopiskiem_-removebg-preview

Polsko-niemiecka współpraca młodzieży to inicjatywa, która ma na celu zbliżenie młodych ludzi z Polski i Niemiec poprzez różnego rodzaju projekty i programy. Aktywności te mogą mieć różne formy, w zależności od celów i potrzeb uczestników.

Przykłady aktywności, które mogą być realizowane w ramach polsko-niemieckiej współpracy młodzieży, to:

  1. Wymiana szkolna oraz wymiana młodzieży– młodzi ludzie z Polski i Niemiec mogą uczestniczyć w wymianach , które pozwalają na poznanie kultury i zwyczajów drugiego kraju oraz naukę języka obcego.
  2. Projekty edukacyjne – młodzi ludzie z Polski i Niemiec mogą wspólnie brać udział w projektach edukacyjnych, które pozwalają na rozwijanie swoich zainteresowań oraz zdobywanie nowych umiejętności.
  3. Wolontariat – młodzi ludzie z Polski i Niemiec mogą uczestniczyć w programach wolontariackich, które pozwalają na realizację różnych projektów społecznych i pomagają w rozwijaniu poczucia odpowiedzialności społecznej.
  4. Spotkania i konferencje – organizowane są spotkania i konferencje, na których młodzi ludzie z Polski i Niemiec mogą wymieniać się doświadczeniami, rozmawiać o różnych tematach oraz nawiązywać kontakty z ludźmi z drugiego kraju.

Wszystkie te aktywności mają na celu zbliżenie młodych ludzi z Polski i Niemiec oraz rozwijanie ich umiejętności społecznych, językowych i kulturowych.

IMG_9436 LATO SŁUBICE OBÓZ 2022 zdjęcia 2 (34) ZDJĘCIA Słubice 2022 3 (26)

Trójstronna wymiana to inicjatywa, w której trzy państwa: Polska, Niemcy i Ukraina, wspólnie podejmują działania na rzecz wsparcia Ukrainy w różnych dziedzinach. Jednym z obszarów, w których trójstronna pomoc może być skierowana, jest wsparcie dla młodzieży ukraińskiej. Nasz projekt będzie rozwijał kontakty młodzieży trzech krajów a elementem łączący będzie sport- Rock 'n’ Roll Akrobatyczny.

 

IMG_9441 zdjęcia LATO Słubice obóz 2022 (342) DSC_0440 zdjęcia LATO Słubice obóz 2022 (26)

Sport jest uważany za jedno z najlepszych narzędzi do integracji młodzieży, ponieważ oferuje wiele pozytywnych aspektów, które sprzyjają jej rozwojowi. Dlatego nasz projekt będzie wpływał na integracę naszej młodzieży. Dlatego warto zachęcać młodzież do uprawiania sportu, aby rozwijali swoje umiejętności, poznawali nowych ludzi i tworzyli pozytywne relacje z innymi.