Mistrzostwa Świata w Sochi 2016

Po raz pierwszy zawodnicy z naszego klubu byli Reprezentatami Polski na Mistrzostwach Świata w kategorii Formacje Junior. Zawody odbyły się w Sochi na olimpijskiej hali sportowej a nasi zawodnicy spali w wiosce olimpijskiej 50 metrów od plaży. Kategoria w której braliśmy udział jest do lat 17 a średnia wieku w naszej grupie była 11 lat. Byliśmy najmłodszą formację tych zawodów. Po pierwszej rundzie zajmowaliśmy 8 miejsce a zawody zakończyliśmy na 9 miejscu. Był to bardzo udany start a zawodnicy wykonali układ na bardzo wysokim poziomie. Małe błędy decydowały o nie dostaniu się do ścisłego finału.  Choreografia była przygotowywana przez trenerkę Kasię i trenera Bartka. Stroje, muzyka i choreografia była inspirowana filmem Star Wars.

skład formacji:

Weronika Kasperska

Błażej Bartkowiak

WiktoriaGmerek

Igor Skrzyczewski

Iga  Brzeska

Kamil Ludkiewicz

Sebastian Kurtyka

Martyna Perwińska

Oliwier Dybka

Marcel Klementowski

Laura Chruściak

Marika  Kobylanska

 

Trenerzy Ekaterina Sidunova, Bartłomiej Kobylański

Przygotowywaliśmy się do Mistrzostw Świata 7 miesiący. Trenując 4 razy w tygodniu w Klubie na ul. Fabrycznej w Zielonej Górze. Przygotowaliśmy choreografię z filmu Star Wars. Grupa leciała samolotem z Berlina do Sochi. Zawody trwały 2 dni. Po eliminacjach nasza formacja zajmowała 7 miejsce jednak po półfinale zawody zakończyliśmy na 9 miejscu. W zawodach brało udział 16 najlepszych formacji z całego Świata.

Wsparcie finansowe w wysokości 2.000 zł otrzymaliśmy z Województwa Lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego. Pieniądze zostały wykorzystane do dofinansowania lotu na zawody.

 

Logotyp - Lubuskie - warte zachodu_corel 9