An aerial view from a helicopter shows the Olympic Park under construction in the Adler district of the Black Sea resort city of Sochi, December 23, 2013. Sochi will host the 2014 Winter Olympic Games in February. The view shows (clockwise from bottom) the "Bolshoy" Ice Dome, the "Ice Cube" Curling center and the "Adler Arena". Picture taken December 23, 2013. REUTERS/Maxim Shemetov (RUSSIA  - Tags: CITYSCAPE BUSINESS CONSTRUCTION SPORT OLYMPICS) ORG XMIT: SOC10

Wyjazd do SOCHI

DOTARLIŚMY
ALE nie jest to takie łatwe. (chociaż w porównaniu z UKR ??? oni jechali 1500 km prawie 2 dni)
W Moskwie mięliśmy przesiadkę jednak problem był ponieważ z berlina wylecieliśmy o 30 min za późno. Później w Moskwie czekali już na nas i kazali biec ponieważ tylko na nas czekali. biegliśmy i dotarliśmy na lotnisku po 40 minutach do samolotu. I WYSTARTOWALIŚMY
Wyjątkowe piękne widoki w samolocie. Była cisza oprócz naszej 12 stki. powiedzieli że muszą się wygadać a ja im obiecałem że w samolocie mogą pogadać. Żałowałem trochę tego. GADALI bez przerwy przez 6 godzin.
BARDZO proszę nie pakować nas w problemy- mówiliśmy że bez słodyczy. “JEDEN” mistrz miał cały worek żelków. Upominałem go kilka razy. Przy lądowaniu tak wymiotował że ledwo siedział w fotelu. Później jeszcze 3 razy w hotelu. Zelki, siedzenie w pozycji “zamkniętej” i problem gotowy- dla nas i dla niego.
Dojechaliśmy do hotelu (30 m od plaży) Poszliśmy na pizzę i Iga powiedziała że nie wie jak to być w ciąży ale tak się czuje. Dziewczyny są razem w pokoju i chłopaki w trochę większym. bawią się dobrze i wariują z Ukraińcami. Błażej i Igor dają radę. Nie ma z nimi problemów zdrowotnych.  u nas jest 20.40 i chyba 2 h później niż w Polsce.
pozrdrawiamy z Sochi
kilka zdjęć w galerii
kolejny dzień za nami,
Śniadanie było bardzo słabe. Jutro chyba coś dokupimy ponieważ nasze dzieci nie zjedzą na śniadanie kaszy.
Rano miałem prawie 39’ i musiałem zostać w hotelu żeby się trochę podratować.
Dzieci rano pojechały do ADLER i tam spędzili kilka godzin. Kasia zabra dzieci na przystanek autobusowy i pojechali do centrum. Zrobili tam kilka km ale byli bardzo zadowoleni.
NIestety o 12 zadzwonili do mnie bo zapomnieli paszportów a bez nich nie wymienią pieniędzy. Musiałem podwoić dawkę “wszystkiego” i dojechałem do dzieci.
Poszliśmy na obiad. Był całkiem smaczny , no niestety kotlet zimny i nikt nie wiedział dlaczego. Jak kończyliśmy obiad okazało się że niektórzy RUS podchodzili do mikrofalówek i podgrzewali sobie jedzenie (DZIWNE). Później szliśmy wymienić EUR. Trawało to 2 godziny. Nie ma kantorów czy coś podobnego. Tylko w bankach. A tam kolejki jak za dawnych lat – ponad godzinę, ludzie nerwowo krzyczeli na siebie, a pani która wydawała karteczki z kolejnością zarządzała całym bałaganem. Później jedna kobieta podpowiedziała nam 3 miejsca gdzie można wymienić walutę- poszliśmy. Pierwszy była zamknięty, 2 nie było już rubli, a w trzecim przerwa obiadowa. Wróciliśmy do Banku. A tam dalej wojna. Podszedłem do kobiety w białej koszuli i powiedziałem że musi nam pomóc bo bank zamykają za 20 minut a jak nie wymienię pieniędzy to dzieci nie będą za co miały jeść przez 3 dni. UDAŁO SIĘ!  ale nie tak do końca, ponieważ pani oglądała każde EUR. ( a miałem w drobnych od wszystkich dzieci) i w sumie 250 EUR powiedziała że nie wymieni bo mają np. przetarcie na banknocie lub podobne bzdury. Powiedziała że w ich kraju są ruble a inne waluty nie są dla nich ważne. NO NIC wyciągnąłem z bankomatu.
Później były szybkie zakupy- czapki, kubki itd.
Wróciliśmy do naszego hotelu i spacerkiem (3 km) doszliśmy do sali.
Tam obejrzeliśmy finały i wróciliśmy do hotelu. dzieci zmęczone i emocje chyba ich już “łapią”. Myślimy że będzie dobrze ponieważ dla nas dzisiaj najważniejsze nie jest miejsce a ich dobre wykonanie układu. Stać ich na dobry start.
JUTRO DZIEŃ PEŁEN EMOCJI
trzymajcie kciuki
pozdrawiam
KASIA BARTEK

 

 

Zawody odbędą się w Olympic Park, Sochi,  w The Ice Cube curling center

hotel mamy 700 m od hali olimpijskiej ale 40 km od centrum Sochi  i 12 km od lotniska.

Jutro (wtorek 15.11)  będę wyjeżdżał z Przylepu 17.45 i mogę zabrać 8 osób na pokaz na CRS.

czy już wiadomo co z kolejnym busem lub sam. osobowymi do Berlina?

przypominam mam 9 i potrzebujemy jeszcze przewieźć 5 osób.

hotel w Sochi   https://olymp.one/ 

 

Marika podzieliła cekiny i wyszło 960 cekinów na osobe. Jutro je zabiorę i ustalimy miejsce przyklejenia cekinów na stroju

pozdrawiam

Bartek