Odprawa trenerów 18.11.2020 terminy, obozy ważne informacje.

Odprawa trenerów 18.11.2020

Podczas kolejnej odprawy trenerów poruszyliśmy bardzo wiele tematów związanych z działalnością naszego klubu.

Tematami odpraw 18.11.2020 było:

 1. 12:30 Mistrzostwa Polski

Jakie kategorie oraz regulaminy / Kto jedzie a kto online / Jak wyjazd- przejazd , noclegi , wyżywienie.

 1. 12:40 Turniej klubowy- zawody

Potrzeba organizacji zawodów…

-data, kategorie, miejsce, dostosowanie do C19

-transmisja Online dla rodziców

-nagrody, pieniądze.

– Wybór koordynatora, podział poszczególnych zadań.

 1. 13:00 Ankieta rodziców wyniki , krótkie podsumowanie.
 1. Trening – nad czym się skupić. Metodyka treningu.  13:05

„Niech każda minuta treningu się liczy”  &  „Pokochaj proces uczenia się”

 1. Problemy , potrzeby, działania w klubie. 13:15

Proszę przygotujcie 2,3 tematy które uważacie za trudne w działaniach trenerów.     SCHEMAT

 1. Problem/ potrzeba, b) pomysł na rozwiązanie, c) wspólna rozmowa, d) wniosek. Czyli trener podaje problem/ potrzebę, później mówi jak on widzi rozwiązanie, później wszyscy razem rozmawiamy jak to widzimy później wnioski!  
 2. 13:55 Ferie zimowe  2021      obóz / półkolonie
 3. 14:00  Zakończenie

SPRAWOZDANIE

Mistrzostwa Polski odbędą się 12.12.2020 w Krakowie

Trenerzy przygotowują listę par jadących na zawody. Zawody na żywo odbędą się kategoriach children, juveniles, junior, MCFS

Formacje i mini formacje będa nagrywać program choreograficzny i do 08.12.2020 wysyłamy gotowe programy do organizatora Mistrzostw.

Podstawowe warunki wyjazdu dla par nie zmieniają się (zgodnie z planem na www.megadance.pl) Koszty nie zmieniamy ale dodajemy 1 nocleg. Rodzaj transportu będzie organizowany po zgłoszeniu pełnej listy par na Mistrzostwa.

Na zawody, oprócz trenerów par mogą jechać chętni trenerzy którzy nie posiadaja aktualnie par startowych. Pojadą na zawody w formie szkolenia i pomocy z zawodnikami.

 

Turniej klubowy

Podczas spotkania ustaliliśmy iż w warunkach C19 zorganizujemy turnieje

 1. 18.12.2020   KATEGORIE  (mini formacje children,  formacje children, mini formacje juniorek, formacje juniorek, formacje seniorek, pary children, pary młodzik, pary MCCS układ obowiązkowy, BW pokaz, akrobatyka)  Zawody podstaw akrobatyka odbęda się w kategoriach wiekowych do 9 lat, 10-11 lat, 12 i powyżej. Każdy z zawodników występuje indywidualnie. Układ składa się z 7 elementów z czego 4 elementy to obowiązkowe – przewrót w przód, przewrót w tył, szpagat, mostek + 3 elementy dowolne. (każdy z elementów statycznych musi być utrzymany  przez minimum 3 sekundy. W elementach dowolnych wykonujemy 2 elementy dynamiczne i jeden statyczny) Zawody odbędą się na sali sportowej w Przylepie bez widowni. Zawody będą transmitowane online. Wpisowe na zawody to 20 zł za osobę. Nagrody: medal, dyplom, upominek. Głównym koordynatorem zawodów została wybrana trenerka Alicja Cygańska.
 2. ZAWODY dla grup naborowych- trenerzy zorganizują podczas treningów angażując starszych zawodników jako sędziów.
 3. STYCZEŃ DLA KATEGORII- indywidualnie- (grupy naborowe), duety, pary.

 

Po części organizacyjnej, dotyczącej zawodów rozpoczęliśmy analizę ankiety rodziców grup naborowych. Wyniki są przedstawione na www.megadance.pl

Podsumowaliśmy oczekiwania dotyczące naszej pracy oraz doprecyzowaliśmy cele pracy z grupami naborowymi.

Ankieta pomogła nam również w pracy nad kolejnymi zagadnieniami a mianowicie jak w pełni wykorzystać czas treningowy. Co oznacza czas wolny podczas treningu i jak wykorzystać pracę twóczą zawodników. Ważnym elementem naszej rozmowy było wprowadzanie do treningu jak realizować proces uczenia się. Co on oznacza? Jak nasi zawodnicy powinni sami uczyć się pracy nad doskonaleniem techniki i elementów choreografii. Tak aby trener był cząścią pomocy zawodnikowi w osiąganiu celów sportowych a nie jego głównym kreatorem.

Problemy, potrzeby, działania w klubie to jeden z elementów warsztatów podczas odpraw trenerów. W środę jednym z problemów było omawianie przekraczania czasu treningu przez trenerów. Wcielaliśmy się w rolę rodzica trenera i zawodnika. Rozmawialiśmy o problemach iż nasi rodzice często mają obowiązki dowożenia swoich dzieci na różne zajęcia. Ich czas i obowiązki są często bardzo „napięte”. Również rozmawialiśmy o trenerze który w pewnych momentach dobrego treningu chce wykorzystać czas dobrej pracy. Podjeliśmy decyzję iż możemy przedłużyć o 15 minut trening i te ostatnie 15 minut będa do wykorzystania przez trenera lub też dla zawodnika aby mógł poświącić na rozmowy z kolegami i koleżankami. Rodzice będą wiedziec że trening kończy się o innej godzinie. W sytuacji gdy salę mamy ograniczoną czasowo nie ma problemu z tą sytuacją gdyż po nas wchodzi kolejna grupa lub światło zostaje wyłączone.

Ostatnią częścią naszej odprawy była rozmowa na temat ferii zimowych. Terminy są podane na www.megadance.pl i są jak na razie niezmienne. Do końca listopada przygotujemy deklaracje dla odpowiedniej grupy i terminu ferii w „UROCZYSKU” Piechowice. Również podjęliśmy decyzje o organizacji półkolonii w drugim tygodniu ferii dla naszych członków klubu oraz dzieci spoza stowarzyszenia.

TERMINY:

Ferie zimowe  2021      obóz / półkolonie

12-20.02 młodzież projekt PL/IRL/ SVK (grupy starsze koordynatorzy trenerka Magda i Ania doprecyzują listę młodzieży do końca listopada) bedziemy to ustalać w sobotę 21.11.2020

04-10.01.2021 grupy początkujące, zaawansowane oraz sportowe

11-15.02.2021  półkolonie

 

OBOZY LETNIE (Piechowice Uroczysko) 

 1. termin 7-14.08.2021 grupa młodsza:                                                                                                                                                                                   grupy naborowe/ poczatkujące, Czerwieńsk, Niwiska, Hey Mickey, Nowogród Bobrzański, Mini Girls, pary młodzik młodszy. KOSZT obozu letniego 1.180 zł
 2. termin  14-24.08.2021  grupa starsza :                                                                                                                                                                                     FC, TE, Juniorzy, Młodzik, IRL, SK , Lions.  KOSZT obozu letniego 1.520 zł

Dodatkowo podczas spotkania umówiliśmy się na trening z fizjoterapeutą w sobotę 21.11.2020 na 9:15. Podczas tego spotkania odbędzie się godzinny trening z zawodnikami zbadanymi w centrum fizjoterapii SALUS. Również trenerzy będą brali udział w tym szkoleniu jako część systemu szkolenia treningu prozdrowotnego.

przypomnienie o opłatach.

Opłaty startowe Mistrzostwa Polski:

Pary jadące na Mistrzostwa Polski 40 zł

Pary i Formacje nie jadące na Mistrzostwa Polski ale wysyłające wideo 0 zł

Opłaty startowe Online World Cup WRRC:

20 EUR para (10 EUR osoba)

10 EUR osoba z promacji Ladies lub Formacji Girls

 

Na tym spotkanie zakończyliśmy.

 

TRENERZY 2020