OBÓZ LETNI 2019 SPORT TANIEC

 

 

Jutro przedostatni dzień. Podsumowanie testów sprawnościowych, pokazy, skecze i wieczorem -oficjalne zakończenie obozu.

Od dwóch dni nikt nie zapłakał.  Dzieci zaczęły współpracować z innymi grupami na obozie- integracja pełny sukces.

Dzisiaj byliśmy w Kołobrzegu żeby wydać pieniądze na gofry i lody. Pod koniec dopadł nas deszcz.

………………………………………………………………………….

Dzisiaj w nocy było dużo lepiej,

wieczorem umieścimy kolejne zdjęcia.

Wszystko „super” !

dzisiaj o 16:30 poszukiwanie skarbów- zabawa dla dzieci z nagrodami.

Krótkie podsumowanie pierwszych dni.

Dzieci są bardzo zróżnicowane pod względem samodzielności umiejętności radzenia sobie bez rodziców.

Oczywiście jest duża różnica pomiędzy dziećmi które jeżdżą już z nami na obozy a które są pierwszy raz.

Czasami siedmioletnie dziecko dużo lepiej sobie radzi niż dwunastoletnia dziewczynka. Najwięcej problemu widzimy w podejmowaniu decyzji: Czy mam pójść pod prysznic, czy mam zmienić koszulkę czy mam zjeść wędlinę czy ser, czy mam się napić herbaty. Często dzieci same nie wiedzą co chcą ponieważ jeśli im się nie powie konkretnie napisze to tego nie robią.

Nie korzystanie z telefonów to jedna z zasad które wiele lat temu wspólnie z rodzicami podjęliśmy. Sprawdza się ona we wszystkich przypadkach ponieważ rodzice tych dzieci które jeżdżą już wiele lat potwierdzają dobrą decyzję o nie używanie telefonów. Właściwie to dzieci nie mają potrzeby dzwonienia do domu jedynie rodzice mają potrzebę usłyszenia tak wszystko dobrze. Jeszcze raz powtórzymy jeśli będzie jakiś problem sami do was zadzwonimy.

Jeśli chodzi o wyżywienie to jest bardzo różnie. 80% dzieci nie je warzyw. I choć jedzenie tutaj jest bardzo różnorodne to jeśli w domach jedzą tylko płatki z mlekiem i chleb z masłem i dżemem to na obozie jeśli dostają inne jedzenie nie wiedzą co zrobić.

Dzisiaj była walka z pokrojenie kotleta. I to nie tylko młode dzieciaki to też dziewczęta które mają 12 / 13 lat.

Oczywiście krok po kroku uczymy samodzielności ale również proszę spojrzeć na swoje dziecko z perspektywy wychowawcy a nie tylko rodzica. Dzieci bawią się bardzo dobrze i jak mają dużo zajęć i treningów to nie ma czasu na tęsknię nie i uzy. Mają mnóstwo atrakcji i zabaw i gier. Treningi może nie są bardzo intensywne ale zmęczenie nóg już jest.

Jedna z trenerek ze względu na migrenę musiała dzisiaj rano pojechać na pogotowie. Sytuacja już jest opanowana i trenerka czuję się już bardzo dobrze. Pogoda nadal jak nad polskim morzem czasami zaświeci słońce czasami pada deszcz.

Jutro po śniadaniu jedziemy na kilka godzin nad morze ponieważ ma być słonecznie. Prosimy, jak napisaliśmy dzwonić tylko w sytuacji naprawdę wyjątkowe. Nie ma potrzeby się martwić. Jeśli chcecie naprawdę porozmawiać z dzieckiem zaraz po śniadaniu i to krótko ponieważ dzieci mają przygotowanie do sprawdzenia czystości i później zajęcia a przecież jeszcze bawią się i rozmawiam z koleżankami. Nie za dużo mają czasu na rozmowę z wami.

sobota obóz Taniec Gościno na www 2019.pdf

:…………………………………………………………………………

Nocka dla „nowych” była dość trudna. Oczywiście nie dla wszystkich ale dopiero o 1:00 wszyscy spali.

Kolejna nocka będzie lepsza- mamy nadzieję. Dzieci które już były z nami wcześniej to już inny świat. Szaleją, nie płaczą i kombinują.

Rano dzieci biegały i miały gimnastykę. Oczywiście muszą się przestawić z późnego wstawania na poranne.

Właściwie to 6:30 wszyscy już szaleli w pokojach i na korytarzu. To normalne po pierwszej nocy. Kolejne poranki będą spokojniejsze.

Kupiliśmy dla dzieci specjalne zegarki / budziki z hologramem. Ale jest straszny problem z ich ustawieniem i na razie sami mówimy im o godzinach zbiórki, wyjścia itd.

Pogoda jak nad polskim morzem. Słońce, deszcz , wietrznie, gorąco- mamy wszystko.

Ośrodek jest dobrze przystosowany ponieważ jest ogrodzony, stołówka w tym samym budynku, place zabaw, sala sportowa. Warunki prysznicowe średnie ale jakos sobie poradzimy. Dzieci dostają wodę i właściwie jak na razie idzie zgodnie z planem.

Teraz są zajęcia taneczne, zajęcia sportowe, oblegany plac zabaw i plany na „Biedronkę”.

 

………………………………………………….

DOJECHALIŚMY, wszystko w porządku!

Pokoje rozdzielone, był pierwszy obiad i teraz zaczynamy działania obozowe.

Wieczorem umieścimy pierwsze zdjęcia w galerii

 

INFO PRZED

JUŻ JUTRO WYJAZD PIERWSZEJ GRUPY NA OBÓZ!   SPORT- TANIEC – ZABAWA!

7:45 już będziemy na parkingu Zielona Góra CRS  , planujemy wyjazd 8:00

Będzie podstawiony bus i autokar. Trenerzy powiedzą która grupa jedzie w którym busie.

Do zobaczenia jutro.

……………………………………………………

Prosimy o końcowe wpłaty za obóz.

Pamiętajmy żeby dzieci zabrały ze sobą:

Buty do biegania, tańca, legitymacje szkolną, gry planszowe lub karty, klapki pod prysznic, kieszonkowe 10 zł na każdy dzień, mały plecaczek, jeśli macie Państwo to prosimy spakować ortalion lub coś przeciwdeszczowego.

Rodzice zabezpieczają dziecko przed chorobą lokomocyjną w drodze do Gościna i z powrotem.

Zasady jak na każdym wyjeździe.

Jeśli kieszonkowe to proponujemy 10 zł na dzień. Młodsi zawodnicy mogą wpłacić pieniądze do wychowawcy (w kopercie po 10 zł)

Prosimy nie dawać dzieciom na drogę jedzenia które może sprawić problem podczas drogi do Gościna. (Słodycze, żelki, chipsy, napoje gazowane itp)

 

NIE ZABIERAMY NIE KORZYSTAMY z telefonów komórkowych, tabletów itd. kontakt możecie mieć Państwo z wychowawcami lub kierownikiem obozu. Jeśli będziecie Państwo chcieli porozmawiać z dzieckiem prosimy o poinformowanie nas o tym i o umówionej godzinie miedzy śniadaniem a 12.00 będziemy mogli zorganizować czas na rozmowę.

Dzwonić do Państwa będziemy jedynie w razie konieczności, również Państwa o to prosimy. Dzieci, kto ma niech zabierze zegarek. Zawodnicy będą mieli do dyspozycji klubowy aparat fotograficzny i będą z niego korzystali kiedy będą chcieli. Po obozie wszystkie zdjęcia będą do dyspozycji każdego uczestnika obozu. Będziemy pisać na www.megadance.pl o działaniach i postępach podczas obozu. W galerii umieszczać będziemy zdjęcia.

Dzieci powinny zabrać ze sobą gry planszowe, karty do gry. My będziemy mieli piłki, sprzęt sportowy, sprzęt do zabaw integracyjnych.

W budżecie na obóz mamy zapewnione wodę dla uczestników. My zakupimy wodę na cały czas pobytu na obozie. 1 l na dzień na osobę. Jeśli dziecko potrzebuje więcej będzie mogło zakupić wodę w sklepie przy ośrodku.

 

UWAGA WAŻNA INFORMACJA dot. obozu letniego 2019


Drodzy Rodzice,
Proszę pobrać kartę kwalifikacyjna na obóz letni 2019. Kartę należy wydrukować i wypełnioną przekazać trenerowi lub bezpośrednio do klubu do 14.06. Bardzo proszę wpisać odpowiednią datę turnusu w terminie wypoczynku.


Planujemy zorganizować 2 turnusy.

1 . 08-15 sierpnia  grupy początkujące

2. 15-25 sierpnia grupy sportowe

Charakter obozu pierwszego będzie się zdecydowanie różnił od drugiego, dlatego wspólnie z trenerami postanowiliśmy zorganizować  dwa obozy oddzielnie dla tych grup.

Podczas pierwszego obozu skupiać się będziemy na  zabawach, uczeniu samodzielności, zabawy i gry sportowe, animacje dla dzieci, wycieczki, treningi taneczne- różne formy. Drugi obóz będzie miał charakter zgrupowania sportowego połączony z wymianą młodzieżową z Niemiec, Czech, Ukrainy, USA, Szwajcarii.

Informacja – Wakacje 1-turnus 08-15.08.2019.pdf

Obóz letni – Gościno 2-turnus 15-25.08.2019.pdf

 

PROSIMY O REZERWACJE TERMINÓW

Wstępne koszty obozu. (noclegi ,wyżywienie  4 x, dojazd, wycieczki, pielęgniarka, nagrody, trenerzy, opiekunowie, hala sportowa)

1.  1070 zł

2.   1420 zł

Miejsce Ośrodek w miejscowości  Gościno koło Kołobrzegu.

 

 

ZAJĘCIA taniec – dzieci na obozie będą miały dodatkowe zajęcia jako forma  nauka tańca , taniec towarzyski dla dzieci, taniec nowoczesny, hip hop.