GRUPA Z UKRAINY W ZIELONEJ GÓRZE

GRUPA Z UKRAINY W ZIELONEJ GÓRZE

 

Grupa tancerzy z Ukrainy, podczas pobytu w Słubiacach została ugoszczona w Zielonej Górze. Był to wspaniały i bardzo emocjonujący dzień. Mogliśmy wspólnie porozmawiać o sporcie, sytuacji na Ukrainie ale przede wszystkim dzieci i młodzież nawiązały kontakty i przyjaźnie. W pierwszej części spotkania w Zielonej Górze młodzież bawiła się na basenie CRS. Oprócz wspólnych zabaw, mięliśmy czas na rozmowy i doskonalenie języków obcych. Młodzież chętnie uczestniczyła w elemencie integracji ponieważ już w ubiegłych latach dużo czasu spędzaliśmy razem.

Basen wycieczka (2) Basen wycieczka (7)  Basen wycieczka (28) Basen wycieczka (30)

 

Dzięki naszym spotkaniom mogliśmy wzmacniać edukację europejską. Właśnie takie spotkania młodzieży są naturalnym elementem edukacji obywatelskiej i historycznej, wychowującej do wartości demokratycznych.  Po zabawach na basenie cała nasza grupa (ponad 100 osób) zwiedzała nasze centrum miasta, palmiarnię. Były lody, pizza i wspólne zdjęcia.

 

Basen wycieczka (16) Basen wycieczka (21) Basen wycieczka (23) Basen wycieczka (26)

 

                                                                                Basen wycieczka (38) Basen wycieczka (39)

 

Nasze spotkanie młodzieży polskiej i ukraińskiej  kształtuje kluczowe kompetencje i postawy. Dzięki temu możemy budować tożsamość i poczucie wspólnoty Europejczyków i Europejek. Pokazujemy grupie ukraińskiej nasze wsparcie a poprzez to możemy wspólnie odczuwać przyjazne relacje jakie powinny towarzyszyć młodzieży w XXI wieku. Pod koniec dnia, grupa ukraińska odwiedziła nasz klub i odjechała autokarami do Słubic.

DO ZOBACZENIA WKRÓTCE!

Basen wycieczka (14)Basen wycieczka (24)

Nasze działania mogą być realizowane jedynie przy wsparciu innych osób. Pomagaja nam przyjaciele z całej Europy, dofinansowując pobyt grupy ukraińskiej. Najważniejszym wsparciem są PNWM oraz osoby prywatne, przyjaciele tancerzy z Ukrainy oraz Światowa Federacja Rock 'n’ Rolla Akrobatycznego WRRC. Dziękujemy grupie z Niemiec, Francji, Finlandii za wsparcie.

box_04_pl                                     LOGO WRRC