Anna Miadzielec i Jacek Tarczyło zwyciężyli w sobotę 29.07.2017 The World Games we Wrocławiu

 

Czterokrotni Mistrzowie Świata w Rock 'n’ Rollu Akrobatycznym po raz pierwszy zwyciężyli podczas Igrzysk sportów nieolimpijskich.

W zawodach brało udział 14 par z pięciu kontynentów.

Po eliminacjach Ania i Jacek zajmowali drugie miejsce zaraz za rosyjską parą CHISTIKOV Konstantin – OSNOVINA Ksenia. Do finału zakwalifikowało się 6 par i w obu rundach (tanecznej i akrobatycznej) nasza para zajęła pierwsze miejsce.

2 miejsce zajęli Rosjanie a trzecie para niemiecka BLUDAU Tobias – UHL Michelle.

Ania i Jacek zwyciężyli w układzie tanecznym w finale z 2 PKT przewagi. Po układzie akrobatycznym mieli już ponad 6 PKT przewagi i wygrali z dużą przewagą nad pozostałymi parami.

Ania i Jacek do zawodów przygotowywali się półtora roku. W ostatnich miesiącach trenowali bardzo intensywnie, czasami 2 razy dziennie. Mieli wsparcie Ministerstwa Sportu i Turystyki dzięki temu przygotowania do The World Games były w pełni profesjonalne. W sztabie przygotowań byli dietetycy, rehabilitanci, psycholog sportowy oraz trenerzy Andrzej Łuczak i Bartłomiej Kobylański.

Znaczący wkład w przygotowania miał trener ze Szwajcarii Maurizio Mandorino który przygotował choreografię układu tanecznego. Od lat współpracujemy z „Momo” i dzięki temu choreografia układu płaskiego była na najwyższym światowym poziomie.

W finałowym układzie akrobatycznym przygotowaliśmy układ również do muzyki. Jest to bardzo trudne ponieważ nie ma w tym momencie możliwości popełnienia błędu gdyż każde „przesunięcie” byłoby widoczne podczas wykonywania układu. Elementy w układzie finałowym było przygotowane z maksymalną ilością punktów 65. Pierwszy element salto podwójne w tył to element najwyżej punktowany i jednocześnie najtrudniejszy z możliwych do wykonania w Rock 'n’ Rollu Akrobatyczym. Drugi element to „śruba do siadu” wykonywana po raz pierwszy przez naszą parę 4 lata temu. Od tego czasu element jest nazywany imieniem naszej Ani. Jest to element bardzo trudny ponieważ po wykonaniu salta ze śrubą , lądowanie jest w barkach partnera- trudność polega na dość szybkim i precyzyjnym otwarciu przez partnerkę  momentu lądowania. Trzecie salto to podwójny twist – element dopuszczony przez naszą federację w 2016 roku jako element możliwy do wykonania. Ania z Jackiem wykonują ten element perfekcyjnie a trudnością jest wykonanie tego elementu jako trzeciego w momencie gdy zawodnicy odczuwają pierwsze momenty zmęczenia. Czwarty elementy to lotka w wejścia „Betarini” Bardzo efektowny i wykonywany przez naszą parę na bardzo dużej wysokości. Piąty element akrobatyczny to półtora salta na plecy partnera. Musi bycć ten element wykonywany perfekcyjnie ponieważ w momencie lądowania partner nie może asekurować partnerki za biodra gdyż otrzymałby za to punkty ujemne. Ania i Jacek wykonują ten element do muzyki dlatego jest to dodatkowy trudny moment w układzie. Należy go wykonać wysoko a wyjście z elementu musi być szybkie i płynne. Ostatni szósty  element to element obowiązkowy obrotowy. Ania i Jacek wykonują już ten element bezbłędnie z dużą dynamiką i bardzo szybkim wyjściem w momencie łączenia elementu z tańcem.

Podczas zawodów wszystkie elementy były wykonane perfekcyjnie, bez przesunięć partnera i z idealnym lądowaniem Ani.

World Games, zwane również Igrzyskami Sportów Nieolimpijskich, to rozgrywana od 1981 międzynarodowa impreza, organizowana w rok po letnich igrzyskach olimpijskich przez International World Games Association (IWGA) pod patronatem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

The World Games 2017 we Wrocławiu to ponad 30 dyscyplin, takich jak sporty wodne, lotnicze, gimnastyczne, taneczne czy drużynowe. To kilka tysięcy zawodników, którzy odwiedzili Wrocław, by zmagać się na nowych oraz wyremontowanych obiektach.

 

 

https://theworldgames2017.com/zloto-dla-polakow-w-tancach/

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=U3EIjlzNegA

 

 

 

 

Pos. Stn. Competitor Country Points
 Final – Acrobatic
1 76  TARCZYLO Jacek – MIADZIELEC Anna  Poland  83
2 77  CHISTIKOV Konstantin – OSNOVINA Ksenia  Russian Federation  72
3 72  BLUDAU Tobias – UHL Michelle  Germany  61
4 74  BERG Steinar – OLSTAD Anne Ragnhild  Norway  55
5 71  THEVENON Nicolas – POULIOS-BUREL Mélitine  France  54
6 70  DIVOKÝ Marek – RICHTROVÁ Lenka  Czech Republic  53
 Semi Final
7 79  KOCIS Filip – HRUSKOVA Andrea  Slovak Republic  52
8 81  SCHLEGEL Stephan – SCHLEGEL Gwendoline  Switzerland  36
9 80  PEVC Franci – RABIČ Tina  Slovenia  33
10 69  GLASER Thomas – LAMPETER Verena  Austria  30
11 78  MENDY Sabine – SAGNA Clarisse  Senegal  27
12 73  LONDHE Swapnil – RAKSHIT Tanushree  India  24
 Hope round
13 75  VERA ZAMBRANO Jorge Froilan – HINOSTROZA FERNANDEZ Santia  Peru  21
14 68  BELL Jonathan Andrew – BOLTON McMAHON Megan Casimira  Australia  18